Приём детей в экстренном порядке проводится каждый день, круглосуточно. Госпитализация в плановом порядке проводится ежедневно.

Чарівники з ОХМАТДИТУ

 


Двадцять п’ять років тому в Києві у дитячій спеціалізованій лікарні № 14 (нині Українська дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит») уперше в Радянському Союзі було зроблено мікрохірургічну операцію відновлення плечового сплетіння дитини грудного віку з тотальним пологовим паралічем руки. До цього лікування таких хворих було виключно консервативним. Проблема вважалася невро­логічною, а оперативні методи застосовувалися тільки до дітей старшого віку для корекції деяких наслідків паралічу.

 

Нині у відділенні дитячої мікрохірургії «Охматдиту» подібні операції — звична справа. Бо сумна статистика безжалісна: на півтори тисячі новонароджених один з’являється на світ із па­ралічем руки. У таких діточок вона звисає як батіг. Тож раніше кінцівку просто ампутували, згодом протезували. У Центрі ди­тячої мікрохірургії дітей оперують із тримісячного віку і пацієнти стають повноцінними людьми. Як це трапилося з Миколою Поліщуком із Шепетівки, котрому тринадцять років тому у дворічному віці в центрифузі пральної машини по плече відірва­ло ліву руку. Київські мікрохірурги пришили її за шість годин. Нещодавно я зустрівся з учнем Шепетівської середньої школи № 6 Миколою Поліщуком. Зовні він нічим не відрізняється від своїх однолітків. Носить воду, їздить на велосипеді, плаває, грає у футбол, мріє стати машиністом тепловоза.

За двадцять п’ять років у Центрі дитячої мікрохірургії прове­дено понад 80 операцій із реплантації (пришивання) кінцівок у дітей, 70 відсотків яких завершилося успішно. Проте в загаль­ному обсязі роботи лікарів такі екстрені операції займають відсотків десять. Решта — планові. Мікрохірурги оперують дітей із вродженою аномалією кисті руки, ушкодженням чи за­хворюванням судин, нервів, сухожиль, паралічем лицьового нерва. Усього за рік роблять 600—700 операцій. Лікування в Центрі безплатне, приймають без направлень.

Доводиться іноді замість вражених пухлинами кісток руки, які видаляють, пересаджувати на їхнє місце частину кістки гомілки. На нозі кістка відновлюється, а на руці гомілковий шматочок приживається.

Оперують дві бригади із шести хірургів. Операція триває сім-вісім годин. Ось таке диво творять у київському «Охмат­диті».

…А воювати унікальним спеціалістам з «Охматдиту» дово­диться з рідним… міністерством, яке планово скорочує кількість ліжок у відділенні мікрохірургії — з 60 до ЗО, із ЗО до 17… Сказати прямо, що школу професора Олега Дольницького знищують, не можна — Боже збав. Але те, що чиновники з міністерства збайдужіло ставляться до унікального центру, це вже ближче до істини.

А пам’ятаєте: не бійтеся ворогів, бійтеся байдужих?..

Леонід БРОВЧЕНКО Фото Олександра КЛИМЕНКА